LES JORNADES

En el context actual de desenvolupament de sectors d’alt valor afegit, a Andorra s’estan desplegant projectes i iniciatives, tant des del sector públic com des del privat, que busquen incrementar la competitivitat del sector empresarial nacional.


Des del Clúster d’Innovació i Noves Tecnologies, es vol promoure l’organització d’unes Jornades que mostrin els avenços i tendències, els projectes impulsats, així com els productes i serveis que s’ofereixen en l’àmbit de la innovació, noves tecnologies i sectors afins per part d’empreses, emprenedors i institucions.

ACTINN

ACTINN és el primer clúster de la iniciativa ACTUA que passa a ser liderat pel sector privat. Albert Moles n’ha estat escollit president. La intenció de la iniciativa ACTUA ha estat, des del principi, potenciar diferents sectors de l’economia aglutinant diverses empreses i impulsant-ho des del sector públic per afavorir nous mercats, però sempre amb l’objectiu que els projectes i els clústers puguin arribar a desenvolupar-se per si sols, com s’ha aconseguit en aquest cas concret amb la privatització d’ACTINN.

OPEN INNOVATION WEEK

L’Open Innovation Week és una setmana en què, a banda de les INNTEC, se celebra un altre esdeveniment relacionat amb el Clúster d’Innovació, arran d’un acord de col·laboració tancat aquest any 2016 amb la Universitat d’Andorra. D’aquesta manera, sota el paraigua Open Innovation Week, es durà a terme el Congrés d’Intel·ligència Artificial, del 19 al 21 de setembre, i les Jornades INNTEC, del 22 al 24 de setembre.

INNTEC

Les Jornades de la Innovació i les Noves Tecnologies d’Andorra (INNTEC) s’han marcat com a objectiu donar visibilitat a la feina i als projectes generats pel clúster, així com a les activitats, productes i serveis que ofereixen els seus socis i altres actors implicats en la innovació i les noves tecnologies, tant a escala nacional com internacional.

MDAI

13a Conferència Internacional sobre la Modelització de Decisions per a la Intel·ligència Artificial. Sant Julià de Lòria – Principat d’Andorra. 19 al 21 de setembre,  2016.
Més informació: mdai@mdai.cat

QUAN i ON

Del 22 al 24 de Setembre de 2016

INNTEC diversificarà les seves activitats en tres escenaris:

La sala del Prat del Roure per la jornada inaugural. Sessió d’inauguració i ponències de caràcter acadèmic.

Caldea, zona innovació.

El Centre Comercial Illa Carlemany pels dos dies següents. S’utilitzarà una sala de cinema per a les ponències tècniques/comercials i s’habilitarà un espai obert al públic per a realitzar-hi demostracions, tallers i zona d’exposició per aquelles empreses que desitgin mostrar els seus productes/serveis.

120

CONGRESSISTES

47

PONÈNCIES

7

TALLERS

7

EXPOSITORS

INSCRIU-TE ARA A LES JORNADES

Sala del Prat del Roure - Caldea - Illa Carlemany del 22 al 24 de Setembre 2016

Agenda

Dia 1

09:00AM

09:00AM - Sala Prat del Roure

 PONÈNCIES

09:00AM

Acreditacions

09:00AM - Sala Prat del Roure

10:00AM

SESSIÓ INAUGURAL

10:00AM - Sala Prat del Roure

  • Albert Moles –  President d’ACTinn
  • Andrés López – Vicepresident d’ACTinn
  • Josep Maria Missé – Secretari d’Estat de Diversificació Econòmica
11:00AM

COFFEE BREAK (Patrocinat per Andorra Turisme)

11:00AM - Sala Prat del Roure

11:25AM

ACCIÓ - Joan Martí Estévez - Eines clúster del nostre entorn

11:25AM - Sala Prat del Roure

Clústers, estratègies guanyadores i treball en equip

11:50PM

Tecnara - Manuel Pérez - Eines clúster del nostre entorn

11:50PM - Sala Prat del Roure

El Clúster TIET Tecnara de Aragón; innovación y  colaboración.

12:15PM

ACTUA - Imma Jiménez - Eines clúster a Andorra

12:15PM - Sala Prat del Roure

Els clútstes a Andorra. Eina d’obertura econòmica

12:40PM

Andorra Telecom - Jordi Nadal - Projectes innovadors: vincle entre la recerca i la indústria

12:40PM - Sala Prat del Roure

The Cloud

13:05PM

Mdai - Vicenç Torra - Projectes innovadors: vincle entre la recerca i la indústria

13:05PM - Sala Prat del Roure

La intel·ligència artificial i les seves aplicacions

13:30PM

DINAR NETWORKING (Patrocinat per ACTUA)

13:30PM - Sala Prat del Roure

15:00PM

Induct SEA - Joan Ras - Innovació

15:00PM - Sala Prat del Roure

Innovació oberta, casos pràctics en tres sectors: educació, salut i empresa privada

15:25PM

UDA - Florenci Pla - Innovació

15:25PM - Sala Prat del Roure

Innovació a l’UDA

15:50PM

ActuaTech - Núria Macià - Fundació ActuaTech: Col·laboracions i projectes

15:50PM - Sala Prat del Roure

Data analytics, la transformació d’un país

16:15PM

OBSA - Marc Pons - Fundació ActuaTech: Col·laboracions i projectes

16:15PM - Sala Prat del Roure

Un llarg recorregut en projectes de recerca a Andorra

16:40PM

MIT - Luís Alonso i Aleix Dorca - Fundació ActuaTech: Col·laboracions i projectes

16:40PM - Sala Prat del Roure

TerMITes i sensorització escoles Andorra

17:05PM

MIT - Michael Chia-liang Lin - Fundació ActuaTech: Col·laboracions i projectes

17:05PM - Sala Prat del Roure

Persuasive electric vehicle and autonomous driving district

17:30PM

MIT - Juanita Devis - Fundació ActuaTech: Col·laboracions i projectes

17:30PM - Sala Prat del Roure

Nou espai d’innovació a Caldea

18:30PM

FI DE LA SESSIÓ

18:30PM - Sala Prat del Roure

Dia 2

09:00AM

09:00AM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 3

PONÈNCIES

09:00AM

Inlingua - Ferran Costa - L´ús de la tecnologia en l'educació

09:00AM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 3

Noves tecnologies en l’ensenyament del anglès. 2 casos pràctics

09:20AM

UDA - José Manuel Martín - L'ús de la tecnologia en l'educació

09:20AM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 3

Modelització del pensament a l’escola (computational thinking)

09:40AM

UDA - Aleix Dorca - L'ús de la tecnologia en l'educació

09:40AM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 3

Programant drons

10:00AM

NAOS - Pedro Clavería - Tractament de les dades: Dades; Entorns d'emmagatzematge i computació; Seguretat

10:00AM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 3

Big Data: com treure el màxim valor a la informació

10:20AM

Idean - Xavier Palacios - Tractament de les dades: Dades; Entorns d'emmagatzematge i computació; Seguretat

10:20AM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 3

Cloud computing: la nova generació informàtica

10:40AM

UPCnet - J. Luis Montero - Tractament de les dades: Dades; Entorns d'emmagatzematge i computació; Seguretat

10:40AM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 3

Un plantejament pràctic per una millora de la ciberseguretat

11:00AM

COFFEE BREAK

11:00AM - Contact Business Area

11:30PM

Andorra Telecom - Cesar Marquina i Josep Vilana - Tractament de les dades: Dades; Entorns d'emmagatzematge i computació; Seguretat

11:30PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 3

Som cloud i serveis de seguretat

11:50PM

InnoTec System (Entelgy) - Mikel Rufian - Tractament de les dades: Dades; Entorns d'emmagatzematge i computació; Seguretat

11:50PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 3

Reinventant la ciber-seguretat: ciber-intel·ligència

12:10PM

UPCnet - Óscar Güell - Tractament de les dades: Dades; Entorns d'emmagatzematge i computació; Seguretat

12:10PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 3

El cloud híbrid com a solució al “real time data center”

12:30PM

Yupcharge Andorra - Esther Rabassa - Sostenibilitat

12:30PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 3

Smart cities: avancem cap al futur

12:50PM

FEDA - Elena Clemente - Sostenibilitat

12:50PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 3

Corredor d’hidrògen dels Pirineus

13:10PM

FEDA - Xavier Forné - Sostenibilitat

13:10PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 3

Transformació cap a una economia digital de baixes emissions

13:30PM

Arteks Arquitectura - Elisabet Faura - Sostenibilitat

13:30PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 3

El futur de l’arquitectura. Cap on anem?

13:50PM

OBSA - Marc Pons - Sostenibilitat

13:50PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 3

Noves Tecnologies per a una gestió més eficient de la neu en estacions

14:10PM

NOKIA - Julia Zeilfelder - Sostenibilitat

14:10PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 3

Estratègies i referències internacionals per un “internet of think” sostenible

14:30PM

DINAR NETWORKING (Val descompte ofert per ACTUA)

14:30PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 3

15:30PM

Debat 1 - Sostenibilitat

15:30PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 3

Modera:

  • Juanita Devis
  • Núria Macià

Ponents:

  • Xavier Forné
  • Júlia Zeilfelder
  • Marc Pons
  • Elisabet Faura
15:50PM

Andorsoft - Hugo Lourenço - Innovar mitjançant les persones...

15:50PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 3

Aprentatge a les organitzacions

16:10PM

TdA - Ramon Ortiz - El cloud en les organitzacions

16:10PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 3

Cloud office

16:30PM

Universitat de Girona - Jordi Guerrero - Drons: Les oportunitats a l'espai aeri

16:30PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 3

Tecnologia dron revoluciona el nostre dia a dia

16:50PM

Loopa - Joan Rovira - Robòtica

16:50PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 3

Sóc un robot

17:10PM

Andorobots - Txema Arnedo - Robòtica

17:10PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 3

Robots en el tractament de l’autisme

17:30PM

ACTUA - ACTinn - Imma Jimènez i Vanesa Arroyo

17:30PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 3

Conclusions (SALA 3)

18:00PM

Drinks & Innovation

18:00PM - Contact Business Area

19:00PM

KENT LARSON (MIT)

19:00PM - Hall Prat del Roure

Andorra Innovation Country

19:45PM

Sessió de cloenda

19:45PM - Hall Prat del Roure

Clausura acadèmica

21:00PM

Sopar Oficial

21:00PM - Caldea Inúu

12:00PM

12:00PM - Zona Expo

 TALLERS

12:00 - 14:00

Cadena Pirenaica

12:00 - 14:00 - illa Carlemany Zona Expo

Taller de ràdio en directe Ràdio Valira (emissió en streaming)

17:00 - 18:00

UDA

17:00 - 18:00 - illa Carlemany Zona Expo

Robòtica UDA

18:00 - 19:00

UDA

18:00 - 19:00 - illa Carlemany Zona Expo

Pensament computacional UDA

19:00 - 21:00

UDA

19:00 - 21:00 - illa Carlemany Zona Expo

Drons UDA

Dia 2

09:00AM

09:00AM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 4

PONÈNCIES

09:00AM

Salesforce - Joaquín De Valenzuela - Turisme i comerç

09:00AM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 4

Welcome to the Age of the Customer

09:20AM

TdA - Andrés López - Turisme i comerç

09:20AM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 4

Smart Hotel

09:40AM

Hotel Roc Blanc - Alex Armengol - Turisme i comerç

09:40AM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 4

La innovació disruptiva de la indústria del spa

10:00AM

Alpematic - Sergi Gonzàlez - Turisme i comerç

10:00AM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 4

La importància del marketing olfactiu, al punt de venda

10:20AM

Raona - Jorge Ramo - Turisme i comerç

10:20AM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 4

Become a G-Company i smart city, orientat al sector retail, oci i turisme

10:40AM

Debat 2 - Turisme i comerç

10:40AM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 4

Modera:

  • Andrés Lopez

Ponents:

  • Alex Armengol
  • Sergi Gonzàlez
  • Jorge Ramo

 

11:00AM

COFFEE BREAK

11:00AM - Contact Business Area

11:30PM

VallmedicVision - Dr. Hanneken - Salut

11:30PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 4

La última tecnologia làser aplicada a l’oftalmologia

11:50PM

Mutuand - Dr. Sarandeses i Joaquim Ruíz - Salut

11:50PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 4

e-healt en la prevenció mèdica

12:10PM

Arbre de la Salut - Dr. Estrada - Salut

12:10PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 4

Salut 4P

12:30PM

SolarChange - François Sonnet - Tendències en el sector empresarial

12:30PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 4

Blockchain Technologies in for Solar Energy – ElectriCChain and the SolarCoin ecosystem

12:50PM

Exedra - Albert Vila - Tendències en el sector empresarial

12:50PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 4

El camí des de la idea fins a l’empresa

13:10PM

Crèdit Andorrà - Joan R. Mas - Tendències en el sector empresarial

13:10PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 4

Nova banca online de Crèdit Andorrà (Un cas de UX)

13:30PM

P.I. advocats - Ester Peralba i Dina Fernandes - Tendències en el sector empresarial

13:30PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 4

Errades legals d’empreses innovadores en la producció del seu negoci

13:50PM

Debat 3 - Emprenedoria

13:50PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 4

Modera:

  • Oriol Giró

Ponents:

  • Albert Vila
  • Joan R. Mas
  • Ester Peralba i Dina Fernandes

 

14:30PM

DINAR NETWORKING (Val descompte ofert per ACTUA)

14:30PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 4

15:30PM

TdA - Siobhan O´Rourke i Toni Escabias- Tendències en la creació d'empreses

15:30PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 4

Coaching per a la innovació

15:50PM

Centre Easy - Andres El-Fakdi - Tendències en la creació d'empreses

15:50PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 4

Smart Cities Master

16:10PM

SAGE Entertaintment - Luis G. Lòpez - Tendències en la creació d'empreses

16:10PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 4

Ludificació i jocs seriosos

16:30PM

Cookie Box - Oscar García - Tendències en la creació d'empreses

16:30PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 4

Disseny Motivacional des de la “Gamification”: eines per a l’eficiència laboral en el món corporatiu

16:50PM

Apiumtech - Xavier Hidalgo - Tendències en la creació d'empreses

16:50PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 4

Metodologia “Agile” a l’empresa andorrana

17:30PM

ACTUA - ACTinn - Imma Jimènez i Vanesa Arroyo

17:30PM - Cinemes Illa Carlemany - SALA 3

Conclusions (SALA 3)

18:00PM

Drinks & Innovation

18:00PM - Contact Business Area

19:00PM

KENT LARSON (MIT)

19:00PM - Hall Prat del Roure

Andorra Innovation Country

19:45PM

Sessió de cloenda

19:45PM - Hall Prat del Roure

Clausura acadèmica

21:00PM

Sopar Oficial

21:00PM - Caldea Inúu

12:00PM

12:00PM - Zona Expo

 TALLERS

12:00 - 14:00

CADENA PIRENAICA

12:00 - 14:00 - illa Carlemany Zona Expo

Taller de ràdio en directe Ràdio Valira (emissió en streaming)

17:00 - 18:00

UDA

17:00 - 18:00 - illa Carlemany Zona Expo

Robòtica UDA

18:00 - 19:00

UDA

18:00 - 19:00 - illa Carlemany Zona Expo

Pensament computacional UDA

19:00 - 21:00

UDA

19:00 - 21:00 - illa Carlemany Zona Expo

Drons UDA

Dia 3

10:00AM

Conversa amb Kent Larson (streaming)

10:00AM - Contact Business Area

10:30 - 11:30

DEBAT OBERT

10:30 - 11:30 - Contact Business Area

1 Tecnologia i comerç

2 Com millorar l’experiència del turista

3 Com pot la societat innovar de forma sostenible

10:00AM

PROVA VEHICLE AUTÒNOM

10:00AM - Zona VIVAND

11:00AM

11:00AM - Illa Carlemany

 TALLERS

11:00 - 13:30

ANDOROBOTS

11:00 - 13:30 - illa Carlemany Zona Expo

Torneig de robòtica

17:00 - 19:00

ANDOROBOTS

17:00 - 19:00 - illa Carlemany Zona Expo

Tallers infantils

19:00 - 20:00

Lego League Andorra Telecom i Andorobots

19:00 - 20:00 - illa Carlemany Zona Expo

Lego League

PONENTS

A la primera jornada, es duran a terme les ponències de caràcter acadèmic i s’agruparan el dia 22 de setembre a la sala de congressos del Prat del Roure. Les ponències de caràcter tècnic/comercial i els tallers es desenvoluparan el dia 23 al Centre Comercial illa Carlemany (sala de cinema habilitada per a aquest efecte).

L’organització de les Jornades INNTEC posarà a disposició d’aquelles empreses que vulguin donar visibilitat als seus projectes una ponència de quinze minuts en una sala degudament equipada a l’efecte. A més, el ponent podrà assistir a un dinar ‘networking’ per intercanviar coneixements amb els congressistes.

La seva ponència serà analitzada per la junta organitzadora de les jornades INNTEC. Si us plau, ompliu i envieu el formulari adjunt. Abans del 25 de juliol es notificaran les ponències aprovades.

*El sol·licitant de la ponència acceptada es compromet a fer la inscripció “ponent” i el seu pagament: 104,5 euros (impostos inclosos) abans del 30 d’agost.

Veure el perfil

Vicenç Torrà

Mdai
Veure el perfil

Sergi Piñar

Sales Force
Veure el perfil

Aleix Dorca

UDA
Veure el perfil

Albert Vila

Excedra
Veure el perfil

Lluis G. López

SAGE entertinment
Veure el perfil

Alex Armengol

Hotel Roc Blanc
Veure el perfil

Hugo Lourenço

Andorsoft
Veure el perfil

Andrés López

TdA
Veure el perfil

Ferrán Costa

Inlingua
Veure el perfil

Ester Peralba

PI advocats
Veure el perfil

Dr. Hanneken

Vallmedicvision
Veure el perfil

Jorge Ramo

Raona
Veure el perfil

Txema Arnedo

Andorobots
Veure el perfil

Ramon Ortiz

TdA
Veure el perfil

Oscar García

Cookie Box
Veure el perfil

Joan Ras

Induct sea
Veure el perfil

Xavier Hidalgo

Apiumtech

Expositors

L’organització de les Jornades INNTEC  habilitarà un espai d’exposició amb dotze estands al Centre Comercial illa Carlemany, que acollirà diferents empreses expositores interessades a mostrar els seus productes/serveis al gran públic.

Aquest espai inclourà una zona ‘work-shop’ per realitzar-hi tallers i demostracions. Igualment s’habilitarà una zona de ‘contact business’, perquè els congressistes puguin fer ‘networking’.

Per adquirir un dels estands a la zona d’exposicions, haureu d’omplir el formulari adjunt. La vostra sol·licitud ha de ser aprovada prèviament per la junta organitzadora de les Jornades INNTEC. En breu ens posarem en contacte amb vosaltres.

Moltes gràcies pel vostre interès.

LOCALITZACIONS

INNTEC diversificarà les activitats en tres escenaris:

  • La sala del Prat del Roure per la jornada inaugural. Sessió d’inauguració i ponències de caràcter acadèmic.
  • Espai d’innovació, zona innovació.
  • El Centre Comercial illa Carlemany per als dos dies següents. S’utilitzarà una sala de cinema per a les ponències tècniques/comercials i s’habilitarà un espai obert al públic per fer-hi demostracions, tallers i zona d’exposició per aquelles empreses que desitgin mostrar els productes/serveis.

Tallers

Divendres i dissabte a partir de les 11 hores s’obrirà la zona d’exposició al Centre Comercial illa Carlemany, on es faran tallers teòrics i pràctics d’empreses del sector tecnològic i la innovació.

PARTNERS OFICIALS | COL·LABORADORS | SPONSORS

PARTNERS OFICIALS

COL·LABORADORS

SPONSORS

ORGANITZA

L’hotel oficial del Congrés, Sport Hotel Resort & Spa Andorra, i el domini esquiable de Grandvalira
posaran a disposició dels congressistes un pack-esquí que permetrà a aquells congressistes que ho desitgin poder allargar la seva estada a Andorra amb una promoció excepcional que els permetrà gaudir del relax i l’esquí durant les jornades de divendres i dissabte.
2017 (C) All rights reserved.